TÜM ÜRÜNLERİMİZ % 40 İNDİRİMLİ

YASAL BİLDİRİM

 

 1. Şirket Bilgileri

 

YODEYMA PARFUMS S.L. (bundan böyle YODEYMA olarak anılacaktır) işbu internet sitesinden ve çevrimiçi ürün satışından sorumlu şirkettir. Firma 29 Ekim 1998 tarihinde kurulmuş ve Madrid Ticaret Siciline (Cilt No: 8 / Sayfa No: 635144) B45441953 vergi numarasıyla kayıtlıdır. Şirket merkezi “calle Félix Boix number 7, 1º (28036), Madrid – İspanya” adresindedir.

YODEYMA TURKEY PARFÜMERİ KOZMETİK TİCARET VE SANAYİ LİMİTED ŞİRKETİ, Türkiye bölgesinde çevrimiçi ürün satışından sorumlu şirkettir. Bundan böyle YODEYMA TURKEY olarak anılacaktır. Firma 09/15/2015 tarihinde kurulmuş ve İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne  9810649168 vergi numarasıyla kayıtlıdır. Şirket Merkezi Levent Mahallesi, Büyükdere Caddesi, Çayır Çimen Sokak, Emlak Kredi Blokları A 2 Blok No: 3 / 33 ofis no: 4 - Levent - Beşiktaş / İstanbul /Türkiye adresindedir.

 1. İletişim Bilgileri

E-posta adresi: turkey@yodeyma.com

Telefon: +90 2129003641

Çağrı hizmetleri çalışma saatleri:

 • 1 Eylül – 31 Aralık tarihleri arasında Pazartesi gününden Cuma gününe sabah 10’dan akşam 7’ye kadar
 • Yılın geri kalan döneminde Pazartesi gününden Perşembe gününe sabah 10’dan akşam 7’ye kadar, Cuma günü ise sabah 9’dan öğleden sonra 2’ye kadar. 

 

 1. İnternet Sitesi

YODEYMA internet sitesi (bundan böyle İnternet Sitesi olarak anılacaktır) http://www.yodeyma.com/turkey/tr/ URL adresiyle İnternet üzerinden erişim sağlanan elektronik ticaret platformudur. İnternet Sitesi önceden kayıt olmak veya başka bir ön koşul gerekmeksizin tüm kullanıcıların erişimine açıktır.

YODEYMA internet sitesi ürün fiyatını, özelliklerini ve satış koşullarını ücret ödemeksizin öğrenebilmek adına farklı bölümlerde serbestçe gezinebilmenizi sağlar.

 

 1. Fikri Mülkiyet Hakları

YODEYMA internet sitesi ile içerisinde yer alan tüm görsel ögeler, yazıyla, görüntüyle veya üç boyutlu olarak yansıtılan tescilli markalar, tescilli tasarımlar ile modeller, şirket logoları, sabit veya hareketli görüntüler yalnızca şirketin mülkiyeti altındadır. Müşterinin internet sitesini kullanması kendisine YODEYMA fikri ve sınai mülkiyet haklarıyla korunan bölümleri kullanma yetkisi ya da izni vermez. Müşterinin korunaklı içerikleri kopyalaması, dağıtması, yayınlaması, işlemesi, düzenlemesi, düzeltmesi veya başka şekilde kullanması kesinlikle yasaktır.

Müşterinin YODEYMA ürünlerini satın aldıktan sonra ileride tekrardan satışa veya dağıtıma çıkarması, internet alan adı dahil olmak üzere şirketin fikri ve sınai mülkiyet haklarıyla korunan içerikleri, tasarımları, işaretleri ve şirketin tescilli markalarını kullanma yetkisi ya da izni tanımayacaktır.

Müşteri fikri ve sınai mülkiyet hakları tarafından korunan ögeleri YODEYMA firmasıyla arasında ilişki ya da bağlantı varmış gibi kullanmaktan, kopyalamaktan, düzeltmekten ve değiştirmekten kaçınmalıdır.

YODEYMA firmasına ait tescilli markaların, yazılı ve görsel ögelerin ve logonun kullanımı kesinlikle yasaktır. Müşteri, YODEYMA firmasına ait markaları doğrudan ya da dolaylı yollarla kullanamaz. Müşteri ayrıca alan adı tescili amacıyla bunları anımsatan ticari isimler ile işaretleri de kullanamaz. YODEYMA firmasına özel işaretler, tabela, reklam broşürleri ya da şirket belgeleri (faturalar, irsaliyeler, teslimat makbuzları, vs.) internet sitesi üzerinde müşteri tarafından tanımlayıcı birer unsur olarak kullanılamaz.

Müşteri YODEYMA firmasının önceden yazılı onayını almadan ticari marka, tasarım, model, logo, görüntü, alan adı, içerik, video ve diğer araçlar gibi firmanın fikri ve sınai mülkiyet haklarıyla korunan hiçbir ögeyi kullanamaz. Müşteri söz konusu fikri ve sınai mülkiyet haklarıyla korunan ögeleri YODEYMA firmasının itibarından yararlanacak şekilde kullanamaz veya kopyalayamaz.

İşbu yükümlülüğün ihlali, YODEYMA firmasının fikri ve sınai mülkiyet haklarının ihlal edilmesi olarak yorumlanacaktır ve bunun sonucunda özel hakların ihlali ve haksız rekabet nedeniyle yasal işlem başlatılabilecek ve taraflar arasındaki ticari ilişki sonlandırılabilecektir. Müşteri, haksız zenginleşme ile tazminat ödemesi dahil olmak üzere YODEYMA firmasına verdiği tüm zararlardan sorumlu tutulacaktır.

 

 1. Sözleşme Öncesi Bilgilendirme

 5.1 İnternet Sitesi Üzerinden Alışveriş Koşulları

YAŞ: YODEYMA internet sitesi üzerinden ürün satın almak isteyen bir kişi en az 18 yaşında olmalıdır. 18 yaşın altındaki kişiler ailelerinden veya yasal temsilcilerinden önceden izin almalıdır. Aksi takdirde yapılan tüm işlemlerden sorumlu tutulacaklardır.

 

ÖNEMLİ: Siparişin verilmesi ve ödemenin yapılması için internet sitesine kaydolmak gereklidir.

 

KAYIT OL: Müşteri bu alana kimlik bilgilerini, adres bilgilerini veya YODEYMA tarafından satın alınan ürünlerin teslim edileceği yeri girmelidir.

 

ÖDEME: Müşteri onay vermeden önce sipariş bilgilerini ve ödenecek tutarı görebilecektir. Müşteri satın alım işlemini onaylayabilmek için fiyat, ürün ve teslimat şartlarını kabul etmelidir. Müşteri ödeme yapmadan önce internet sitesinde bulunan ödeme yöntemlerinden birini seçebilir.

5.2 İnternet Sitesi Üzerinden Satın Alım Süreci: YODEYMA internet sitesi üzerinden ürün satın alabilmek için aşağıdaki adımlar takip edilmelidir:

 1. YODEYMA firmasının internet sitesinde pazarladığı ürünlerin fiyatını, görüntüsünü, miktarını, içeriğini, özelliklerini, teslimat koşullarını ve teslimat ücretini gösteren tekliflere bakın. Bazı ürünler belirli miktarda satılabilmeleri veya her satın alım işleminde minimum adet belirtilmesi gibi belirli koşullara tabidirler.
 2. Ürün Seçimi: Müşteri “satın al” tuşuna tıklayarak ürün seçimi yapar. Böylece seçilen ürün alışveriş sepetine eklenir ve vergiler ile teslimat ücreti dahil fiyat uygulamada görüntülenir. Müşteri “ödeme ekranına git” seçeneğini tıklayarak satın alım işlemini tamamlayabilir veya alışveriş sepetine başka ürün eklemek için sayfada gezinmeye devam edebilir.
 3. Teklif Onayı: Müşteri süreci devam ettirerek siparişi vermek için “siparişi onayla” tuşuna tıklamalıdır. Sipariş onayı internet sitesinde gösterildiği gibi seçilen ürün bilgilerini ve ürün bedeli ile teslimat ücreti dahil ödenecek toplam tutarı içeren teklifin kabul edildiğini ifade eder.
 4. YODEYMA İnternet Sitesi Kayıt İşlemi: Satın alım işlemini tamamlamak için müşterinin internet sitesindeki uygulamada kişisel bilgilerini girip kayıt olması gerekmektedir. Bu sayede müşteri kendisini tanımlayabilecek bir erişim anahtarı edinebilecek ve sonraki siparişlerinde ayrıca kayıt olmasına gerek kalmadan bu anahtarı kullanabilecektir.
 5. Ödeme: Müşteri internet sitesinde sunulan yöntemler arasından seçim yaparak ürün fiyatı ile teslimat ücreti dahil toplam tutarı ödeyecektir.
 6. Sözleşme Onayı: Müşteri ödemeyi yaptıktan sonra sipariş bilgilerini, satın alınan ürüne karşılık ödenen tutarı ve iptal formunu içeren satış sözleşmesinin bir nüshasını içeren e-posta alacaktır.
 7. Ürün Teslimatı: YODEYMA firması internet sitesinde belirtilen süre içerisinde ürünü teslimata verecektir.

 

 1. Satışa Sunulan Ürünler

YODEYMA firması kendi ürettiği parfümeri ürünlerini tescilli markaları altında satışa sunmaktadır.

YODEYMA tarafından satışa sunulan ürünler internet sitesinde gösterilmektedir. İnternet sitesinde ayrıca detaylı ürün bilgileri, ürün özellikleri, görüntüleri, içerikleri, fiyat bilgileri ve belirli ürünlere yönelik minimum sipariş miktarı da görülebilir. Müşteri siparişini vermeden önce bu bilgileri okumalıdır.

YODEYMA tarafından sunulan ürünler için belirli dönemlerde stok değişimleri yaşanabilir. YODEYMA firmasının sunduğu herhangi bir üründe stokları bitmişse bu durum müşteriyi etkileyeceğinden dolayı YODEYMA derhal müşteriye bilgi verecektir. Müşteri siparişini iptal edebilir, başka bir ürün seçebilir veya seçtiği ürünün yeniden stoklara girmesini bekleyebilir. Müşterinin beklemesi durumunda bekleme süresi kendisine bildirilecektir. Sipariş iptal edilirse YODEYMA firması müşterinin ürün satın alması karşılığında ödediği tutarı derhal iade edecektir.

 

 1. Fiyat

YODEYMA tarafından sunulan ürünlerin fiyatlarına KDV dahildir ve para birimi Türk Lirası’dır. Özel indirimler internet sitesi üzerinde belirtilen tarihlerde geçerlidir ve mevcut stoklara göre yapılır.

 

YODEYMA firması müşterinin siparişi onaylamadan önce satın alma işlemiyle ilgili tüm detayları bilmesini sağlamak adına ürün fiyatını, vergi tutarını ve teslimat ücretini göstererek sipariş onayından önce ödenecek toplam bedeli müşteriye bildirecektir.

 

 1. Ürünlerin Teslimat Ücretleri

YODEYMA firması müşteriye siparişi onaylamadan önce satın alınan ürünlerin teslimat ücretlerini ve bedelsiz teslimat için gereken minimum alım miktarını bildirecektir.

Teslimat ücreti bilgileri internet sitesi üzerinde otomatik olarak gösterilmektedir. Bu uygulamada YODEYMA tarafından satışa sunulan ürünlerden biri seçilerek fiyatı ve teslimat ücreti belirlenebilir.

 1. Sipariş Onayı

Müşterinin siparişi onaylaması YODEYMA internet sitesindeki kayıt olma ve ödeme yapma yükümlülüklerini kabul ettiği anlamına gelir. Bu işlem tamamlandığında YODEYMA firması müşteriye siparişin onaylandığını belirten bir e-posta gönderecektir. Bu e-posta aynı zamanda satın alınan ürün bilgilerini, indirim uygulanmış fiyatı ve satın alım sözleşmesinin bir nüshasını da içerecektir. Müşteri siparişine istinaden düzenlenen faturayı ürünler teslim edildiğinde alacaktır.

 

 1. Ödeme

 

Müşteri YODEYMA internet sitesinde yer alan çeşitli yöntemler (Teslimatta nakit ödeme veya kredi kartı) aracılığıyla ödemesini yapabilir.

Ürün teslimatından önce müşteriden ödeme alınması zorunludur. YODEYMA firması sipariş formunda müşterinin kabul ettiği tutarda ve Türk Lirası cinsinden ücreti ödenmemiş ürünleri teslim etmeyecektir.

Müşteri seçtiği ödeme yöntemini kullanabilmesi için gerekli yetkiye sahip olduğunu YODEYMA firmasına garanti eder. Müşterinin ödeme yükümlülüğünü kısmen veya tamamen ihlal etmesi sözleşmenin feshiyle sonuçlanacaktır.

 

 1. Ürün Teslimatı

YODEYMA firması ürünleri internet sitesi üzerinde belirtilen süre içerisinde müşterinin bildirdiği adrese teslim edecektir. Bu süre, sipariş ve ödeme onayını takip eden takvim gününden başlayarak 24 ile 48 saat arasında değişebilir. Müşteri teslimat sırasında ürünleri alarak siparişle uygun olup olmadığını kontrol etmelidir. 

 

 1. Sipariş İptali

İptal: Müşteri herhangi bir sebep sunmaksızın 14 takvim günü içerisinde verdiği siparişi iptal etme hakkına sahiptir. İptal süresi, müşterinin ürünleri teslim aldığı tarihten itibaren 14 takvim günü sonra sona erecektir.

Müşteri fesih hakkını kullanmak istediğinde YODEYMA tarafından sipariş onayıyla birlikte gönderilen e-posta içerisindeki iptal formunu doldurup turkey@yodeyma.com adresine veya çıktısını alarak YODEYMA posta adresine gönderebilir.

Müşteri ayrıca aşağıdaki bağlantıya tıklayarak internet sitesi üzerinden iptal formuna ulaşabilir: 

https://www.yodeyma.com/Formulario_devoluciones_tr.pdf

İptal Onayı: YODEYMA firması müşteriye iptal belgelerinin teslim edildiğini ve 14 gün içerisinde işleme alınacağını onaylayan bir e-posta gönderecektir. 

Ürün İadesi: Müşteri YODEYMA firmasından sipariş onayı aldıktan veya iptal talebini YODEYMA firmasına bildirdiği tarihten itibaren 14 takvim günü içerisinde satın aldığı ürünleri derhal iade edebilir. Müşteri söz konusu 14 günlük süre öncesinde ürünü iade etmişse bu süre tamamlanmış sayılacaktır. 

Müşteri iptal işlemine tabi ürünleri tüm masraflar kendisine ait olmak koşuluyla YODEYMA adresine posta veya kendi seçeceği yöntemlerle gönderecektir. 

 

 

 

Türkiye için iade adresi aşağıdaki gibidir:

KARGOLİN

KARGOLİN LOJİSTİK PAZ. VE TİC. LTD. ŞTİ.

Adres: MİMAR SİNAN MAH. E CAD. NO:125,  YEDPA İŞ MERKEZİ - ATAŞEHİR İSTANBUL

Müşteri ürünleri açmadan, kullanmadan veya test etmeden ticari anlamda satışa hazır durumda, orijinal ambalajında ve tüm belgeleriyle birlikte iade etmelidir. Aksi takdirde müşteri ürünün değer kaybından sorumlu tutulacaktır. 

İade Bedeli: Müşteri ürünlerin iade maliyetlerini karşılayacaktır. YODEYMA firması https://www.yurticikargo.com/en/online-services/tracking adresinde yayınlanan tarifeler uyarınca aynı adrese yapılan teslimat maliyetini müşteriye bildirir. YODEYMA firması alıcı ödemeli gönderileri kabul etmeyecektir.

Ödenen Tutarın İadesi: YODEYMA firması ürünlerin satın alınması üzerine ödenen tutarı gecikmeksizin veya ürünlerin iade alındığı tarihten itibaren 14 takvim günü içerisinde müşteriye geri ödeyecektir. 

YODEYMA firması müşterinin ilk işlemi yapabilmek için seçtiği ödeme yöntemi kullanılabildiği müddetçe seçilen ödeme aracılığıyla ürün bedelini iade edecektir. Teslimat sırasında nakit ödeme yönteminde ise müşterinin belirttiği kendi adına açılmış banka hesabına iade edilecektir. Müşteriye iade işleminden doğabilecek maliyetler yansıtılmayacaktır. Geri ödeme, ürünün iade alındığı tarihten itibaren 14 takvim günü içerisinde yapılacaktır. 

 1. Ürün Garantisi

YODEYMA firması ürün üzerinde oluşabilecek bozukluklara karşı iki yıllık süre boyunca sorumlu olacaktır.

Müşteri satın aldığı ürünün YODEYMA teklifinde belirtilen kalitede ve durumda olmaması veya ürün tanımına uymaması, internet sitesinde verilen ürün bilgilerinden farklı koşullar altında sunulması, kalite açısından kusur veya bozukluk bulunması nedenleriyle memnuniyetsizliğini ifade ettiği takdirde YODEYMA firmasından ürünü değiştirmesini, fiyatı düşürmesini ya da sözleşmeyi feshetmesini talep edebilir.

Ürün Değişimi: Müşteri ürünü değiştirmeyi tercih ederse YODEYMA firması müşterinin memnun kalmadığı ürünü geri alarak müşterinin belirleyeceği yeni ürünle değiştirecek ve teslimat ücreti almayacaktır.

Müşteri turkey@yodeyma.com adresine e-posta göndererek YODEYMA firmasına doğrudan şikâyette veya talepte bulunabilir. Söz konusu e-posta içerisinde şikâyetin ve/veya talebin nedenleri açıklanmalıdır. 

 1. Şikâyet Formu

YODEYMA firması müşterilerin şikâyet formlarına “calle Félix Boix number 7, 1º (28036), Madrid” adresinde bulunan şirket merkezinde Pazartesi ve Perşembe günleri sabah 10 ile akşam 7 arasında, Cuma günleri ise sabah 9 ile öğleden sonra 2’ye kadar erişebileceğini bildirir.

Müşterinin şikâyet talebinde bulunma hakkı saklı kalmak koşuluyla şikayetlerini ayrıca ikamet adresinde yetkili tüketici koruma makamlarına, kurumlarına ya da kuruluşlarına yönlendirebilir.

 1. Mesleki Ahlak Kuralları

İşbu Genel Koşullar İspanya kanunlarına tabidir. Taraflar kendi tercihlerine göre uyuşmazlıkların çözümü ve başka yargı yetkisinin kaldırılması amacıyla kullanıcının ikamet adresinde bulunan mahkemelere başvuru yapabilirler. Ayrıca Confianza kurumuna ve mesleki kurallarına bağlı bir şirket olarak çevrimiçi istihdam, reklam, veri koruma ve azınlık haklarının korunmasından doğabilecek uyuşmazlıklar karşısında müşteri, yetkili mahkeme dışında çözüm sunan Confianza Online sistemine başvurabilir (www.confianzaonline.es).

 1. Geçerli Kanunlar

İspanya Ticari Kanununu yürürlüğe koyan 22 Ağustos 1885 tarihli Kraliyet Kararnamesi, 13 Nisan 1998 tarihli ve 3 sayılı Genel Sözleşme Şartları ve Koşulları Kanunu, 11 Temmuz 2002 tarihli ve 34 sayılı Bilgi Toplumu Hizmetleri ve E-ticaret Kanunu, 10 Ocak 1991 tarihli ve 3 sayılı İspanya Haksız Rekabet Kanunu ile işbu sözleşmeye yönelik fikri ve sınai mülkiyet haklarına ilişkin diğer İspanya ve Avrupa Birliği yönetmelikleri başta olmak üzere yürürlükteki İspanya kanunları geçerli olacaktır.

 1. Sözleşmenin Yapıldığı Yer

34/2002 sayılı kanunun 29. Maddesi uyarınca tüketicinin taraf olduğu elektronik ortamda yapılan sözleşmeler, tüketicinin ikamet adresinde düzenlenmiş kabul edilir. Girişimciler ya da profesyoneller ile elektronik ortamda yapılan sözleşmeler ise hizmet veren kurumun bulunduğu yerde düzenlenmiş kabul edilir.

 1. Uyuşmazlıkların Çözümü

YODEYMA firması müşterilerle ortaya çıkabilecek anlaşmazlıkları veya uyuşmazlıkları mahkemeye intikal etmeden önce tüketici hakem heyeti aracılığıyla dostane yollarla uzlaşarak çözüme kavuşturma niyetindedir.

 

GİZLİLİK POLİTİKASI

Sipariş formu aracılığıyla toplanan kişisel veriler yalnızca siparişin işlenmesi amacıyla kullanılacaktır. Müşteri sipariş verdiğinde kişisel bilgileri yalnızca ileride sipariş işlemini kolaylaştırmak ve müşterinin tercihine göre internet sitesi üzerinde güncel tutmak için bir dosya içerisinde saklanacaktır. Bu dosyada ayrıca YODEYMA marka kozmetik ve parfümeri ürünleri ile hizmetlerini bulabilirsiniz. Kişisel verilerinize ilişkin erişim, düzeltme, iptal ve itiraz haklarınızı YODEYMA müşteri hizmetlerini arayarak, internet sitesindeki “İletişime Geç” bölümüne giderek, turkey@yodeyma.com adresine e-posta göndererek veya “C/Felix Boix 7 – 28036 Madrid” adresine posta yoluyla ileterek dilediğiniz anda kullanabilirsiniz. İşlem sırasında alınan banka bilgileri bu amaç doğrultusunda tasarlanmış bir veri tabanına aktarılır ve ödeme alınana kadar ve sipariş iptal süresi dolana kadar burada saklı tutulur. 

 

ÇEREZ POLİTİKASI

YODEYMA PARFUMS, S.L. firması kullanıcıların gezinme eğilimlerini analiz edebilmek için çerezlerden yararlandığını bilmenizi ister. İşbu Çerez Politikası, www.yodeyma.com alan adıyla ve alt sayfalarıyla kurulmuş internet sitesindeki Gizlilik Politikasının bir parçasıdır. Çerezleri verdiğimiz hizmetleri iyileştirmek adına kullanmaktayız. İnternet sitemizi gezinmeye devam etmeniz halinde çerezleri ve Çerez Politikamızı kabul ettiğinizi anlayacağız. YODEYMA firması kullanım koşulları içeriğini kendi tercihine göre değiştirebilir veya internet sitesi üzerinde düzeltme yapabilir. İnternet sitesinde sunulan içeriklerden ve hizmetlerden yararlanılması, işbu politikada belirtilen koşulların yanı sıra ileride yapılacak düzenlemelerin de kabul edildiğini ifade eder. Dolayısıyla internet sitesini kullanmaya devam edecekseniz bu bölümü dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Çerez nedir?

Çerez, belirli internet sitelerini ziyaret ettiğinizde bilgisayarınıza yüklenen bir dosyadır. Çerezler birçok avantajın yanında kullanıcıların gezinme eğilimleri hakkında bilgi toplayarak bu bilgilerin internet sitesinde saklanmasını sağlar. İnternet siteleri içerdikleri bilgilere ve bilgisayarınızı kullanma biçiminize göre çerezler aracılığıyla kullanıcıları tanıyabilir.

Neden çerez kullanıyoruz?

http://www.yodeyma.com/turkey/tr adresini ziyaret eden kullanıcıların içerikle nasıl bağlantı kurduğu hakkında daha fazla bilgi toplamak ve kullanıcı deneyimini geliştirmek için çerezlerden yararlanmaktayız.

Bu internet sitesi ne tür çerezleri kullanır ve bu çerezleri kimler kullanır?

Bu internet sitesindeki çerezler aracılığıyla edinilen bilgiler, www.yodeyma.com adresi sahibi kuruluş tarafından işlenir. Gezinme bilgilerini alıp analiz ettiğimiz uygulama Google Analytics (www.google.com/analytics ve www.google.es/intl/es/analytics/privacyoverview.html) yazılımıdır. Bu uygulama Google tarafından geliştirilmiştir ve internet sayfamız için ziyaretçi analizi hizmeti vermektedir. Şirket verdiği hizmetleri iyileştirmek ve başka şirketlere hizmet sunabilmek adına bu verileri kullanabilir. Verilerin başka şekilde kullanımı hakkında bilgi almak için burada verilen bağlantıya gidebilirsiniz. Bu yazılım kullanıcıların isimlerini ya da bağlantı kurdukları adres bilgilerini almaz. Toplanan bilgiler ziyaret edilen sayfa sayısı, tercih edilen dil, reklamlarımızın yayınlandığı sosyal ağ, kullanıcıların erişim sağladığı şehirlerdeki IP adresleri, sayfamızı ziyaret eden kullanıcı sayısı, ziyaret sıklığı, süresi ve tekrarı, tarayıcı türü ve ziyaret edilen terminal türü veya operatörü gibi verilerdir. Bu bilgileri internet sitemizi geliştirmek, yeni ihtiyaçları tespit edebilmek ve sayfamızı ziyaret eden kullanıcılara daha iyi hizmet verebilmek amacıyla kullanmaktayız.

Bu internet sitesi aynı zamanda Google Adwords programından yapılan yönlendirmeleri takip edebilmek adına çerezlerden yararlanmaktadır. Kullanıcı çerez bildirimini görüp üzerine tıkladığında çerezler kullanıcının bilgisayarına eklenir ve 30 gün sonra kaldırılır. Bu ölçüm ve Google firmasının reklam yönelimlerini takip ederek sonuçları arayabilmek için farklı sunucular kullanması sayesinde gizliliğiniz güvence altındadır. Bu çerezleri Google sağlamaktadır. Bu internet sitesinde ayrıca Google Adwords yeniden pazarlama aracı kullanılmaktadır. Bu araç, kullanıcıların internet sitemizi önceden yaptıkları ziyaretlere göre Google Content Network sisteminde yayın yapmalarını sağlar. Bunun için internet sitemizdeki bazı sayfalarda önceden ziyaret edilen yerlere göre kullanıcıya gösterilecek reklam türünü seçebilmek için çerezleri düzenleyen bir yeniden pazarlama kodu veya etiketi bulunmaktadır. Yeniden pazarlama listeleri Google sunucularında bulunan bir veri tabanında saklanmaktadır. Burada saklanan tüm çerez kimlikleri birer ilgi kategorisine bağlıdır. Çerezlerin yeniden pazarlama amacıyla kullanımı kapsamında Google reklam engelleme sayfasını ziyaret ederek çerezlerin Google tarafından kullanımını devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezler Google firması tarafından sağlanır. Bununla birlikte “çift tıklamalı” çerezleri de kullanmaktayız. Bu çerezler üçüncü taraflarca (“Reklam Sunucuları”) yönetilen reklamları göstermemizi sağlar. Bu çerez de Google firması tarafından sağlanmaktadır.

Çerezler nasıl engellenir?

Bilgisayarınıza yüklü çerezlere izin vermek, engellemek veya silmek için tarayıcınızın seçeneklerini açın. Bu işlemleri nasıl yapabileceğinize ilişkin bilgileri tarayıcınızda bulabilirsiniz:

Bu internet sitesi gezinmeyi kolaylaştırabilmek ve kullanıcı deneyimini geliştirebilmek adına çerezlerden yararlanmaktadır. Çerezler için onay gerektiğinden şimdi sizlere çerez türlerini ve çerezlerin nasıl engellendiğini anlatacağız:

 • Firefox tarayıcı için: support.mozilla.org/en/kb/habilitar-y-desabilitar-cookies-que-los-sitios-we

 

 • Chrome tarayıcı için: support.google.com/chrome/bin/answer.py?hl=es&answer=95647

 

 • Explorer tarayıcı için: windows.microsoft.com/es-es/windows7/how-to-manage-cookies-in-internet-explorer-9

 

 • Safari tarayıcı için: support.apple.com/kb/ph5042

 

 • Opera tarayıcı için: help.opera.com/Windows/11.50/es-ES/cookies.html

Accept

Kullanıcıların gezinti tercihlerini analiz etmek için, üçüncü parti çerezleri kullanılmaktadır.

Gezintiye devam etmeniz, çerez kullanımını kabul ettiğiniz anlamına gelecektir. Ayarları değiştirmek veya Çerez Politikamızı görüntülemek için buraya tıklayın